Designpol / Nasze porady / Oznakowanie wewnętrzne

Oznakowanie wewnętrzne

Oznakowanie wewnętrzne, Aranżacje wnętrz, Oznakowanie drzwi

Oznakowanie wewnętrzne

Jak wygląda dobrze zaprojektowane oznakowanie wewnętrzne?

Idealnie przygotowane oznakowanie wewnętrzne jest spójne z ogólnym przesłaniem marki oraz identyfikacją wizualną marki. Oznacza to między innymi, że dobór materiałów, wzorów czy użytych kolorów nie jest przypadkowy. Dobór elementów składowych określa jej charakter, misję, wartości i cele.

Tworząc projekt oznakowania wewnętrznego bierzemy pod uwagę charakter przestrzeni, różnicujemy elementy pod kątem ich trwałości, użyteczności i możliwości modyfikacji.

Jak wyglądało oznakowanie wewnętrze w tym projekcie?

W tym projekcie oznakowania wewnętrznego dla firmy HSI HERMANN SCHWERTER Iserlohn przygotowaliśmy prjekto kompleksowo. Od projektu przez realizacje produktów po montaż. Firma od 1905 roku HSI dostarcza swoim klientom produkty z zakresu techniki zamocowań oraz dekoracyjnych/technicznych okuć meblowych. Dlatego też całość realizacji nawiązuje do identyfikacji marki z tradycją.

 

Litery przestrzenne zastosowane na ścianach biura są spójne z kolorystyką oraz logotypem marki. Wypukłość nadaje logotypowi dodatkowej przestrzeni oraz przyciąga wzrok. Natomiast oznakowanie drzwi stanowi idealne źródło informacji, co znajduję się za drzwiami. W stylowy sposób opisuje przeznaczenie pokoju.

 

Całość realizacji przygotowaliśmy w charakterystycznych kolorach firmy co stanowi idealne oznakowanie wewnętrze dla biura firmy.

Oznakowanie wewnętrzne