Designpol / Nasze porady / Oznakowanie showroom z kosmetykami

Oznakowanie showroom z kosmetykami

Oznakowanie zewnętrzne, aranżacje wnętrz

Oznakowanie showroom z kosmetykami Lavido

Prestiżowa marka kosmetyków naturalnych Lavido.

Kosmetyki clean beauty Lavido to niezwykłe bogactwo roślinnych składników i skuteczność działania anti aging.  Butik znajduje się przy Mokotowskiej 51/53 w Warszawie.  Od tej firmy otrzymaliśmy ciekawe zlecenie aby oznakować butik. 

Oznakowanie butiku dbając o minimalnizm i funkcjonalność.

wydaje się że jest to bardzo prosty temat, zawsze trzeba pamiętać że najważniejsze są detale. Zadanie było utrudnione z powodu witryny która była bardzo mała. Na każdym etapie musieliśmy pamiętać aby oznakowanie sklepu bardzo delikatne. Jednocześnie nie zasłaniało produktów w butiku.

Jednym z najważniejszych elementów oznakowania zewnętrznego był kaseton, oczywiście wykonaliśmy wersję podświetlaną LED. Biorąc pod uwagę wymagania kolorystyczne dotyczące logo zrezygnowaliśmy z folii drukowanej. Zastosowaliśmy specjalną folię do podświetleń wycinaną (plotowaną), zgodną z kolorystyką marki. Ta folia idealnie oddaje kolorystykę bez podświetlenia ( w dzień ) i najważniejsze że posiada idealną barwę w nocy.
Zamiast całkowitego oklejania witryny zaproponowaliśmy delikatne litery z folii plotowanej, bez tła, dzięki temu lepiej była widoczna przestrzeń wewnątrz butiku.

Oznakowanie showroom z kosmetykami
Oznakowanie showroom z kosmetykami

Wnętrze - jak wykonać oznakowanie w butiku

Mieliśmy bardzo krótki czas na zabiegi wewnątrz lokalu. Wydaje się że mała powierzchnia jest łatwiejsza do projektowanie i prac.

Nic bardziej mylnego, mała powierzchnia wymaga doskonałej organizacji. Nawiązując do produktów marki zostały wybrane półki z naturalnego drewna duża ilość bieli.

Logo marki zostało umieszczone naprzeciwko wejścia nad ladą. Materiał który zastosowaliśmy i daje piękny efekt złota to… to tajemnica 🙂 a, logo wygląda rewelacyjnie. oczywiście były jeszcze inne prace jak malowanie, usuwanie wykładzin, montaż kotar.