Designpol / Nasze porady / Kolor Pantone 2022

Kolor Pantone 2022

Projekt aranżacji wnętrz, Kolor roku 2022 przy projektowaniu

Kolor Pantone 2022

Co to jest kolor Pantone 2022?

Jak co roku oczekiwaliśmy na ogłoszenie koloru roku przez Pantone. Przedsiębiorstwo Pantone od 1962 roku, wydaje swój własny wzorzec barw ze skalą jednolitych kolorów. Pantone Color Institute™ działa globalnie. Firma obserwuje najnowsze trendy w świecie mody, filmu, show biznesu oraz sztuki. W oparciu o nie od lat wyznacza kolorystyczne trendy. Dlatego kolor Pantone 2022 nie wybrano przypadkiem.

Dlaczego Very Peri został wybrany na kolor Pantone 2022?

Nowa barwa Very Peri o numerze 17-3938 zainspirowana jest pandemią COVID-19 oraz wirtualną rzeczywistością, w tym Metaverse oraz NFT. Pierwsze zjawisko dotyczy wymuszonych zmian dotychczasowych sposobów działania, drugie zaś sygnalizuje, że nowy świat już tu jest. Do zmiany w tę nową rzeczywistość ma przekonać nas kolor Very Peri.

Według przedstawicieli marki Pantone to dynamiczny błękit, podobny do koloru kwiatów barwinka. Zawiera on także fioletowo-czerwone akcenty. Wybrany z najcieplejszy odcieni niebieskiego ma zachęcać do optymistycznego patrzenia na zmieniającą się przyszłość.

Czemu warto zdecydować się na kolor Pantone 2022?

Tak, jak najbardziej. Przede wszystkim warto zdecydować się na kolory Pantone, ponieważ:

  • odwzorowuje dokładne odcienie z palety
  • niezależnie od miejsca drukowania, kolory zawsze wyglądają identycznie
  • istnieją takie kolory, których nie da się uzyskać za pomocą skali CMYK, a za pomocą wzornika Pantone już tak
Kolor Pantone 2022
Kolor Pantone 2022

Do czego używamy wzornika kolorów Pantone?

Przy wykonywaniu oryginalnych projektów korzystamy z wzornika kolorów Pantone. Również przy wyborze kolorów przez klienta, posługujemy się tym wzornikiem. Dzięki czemu, wykonywany przez nas projekt i późniejsza realizacja nie różni się od oczekiwań klienta – jest spójna kolorystycznie.

  • Chciałbyś posiadać projekt z nowym kolorem roku Pantone 2022? Napisz do nas na dres: biuro@designpol.com lub zadzwoń pod numer: +48 698 741 084 🙂

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, stosowanie plików cookies oraz akceptujesz warunki, sformułowane w polityce prywatności.