Designpol / Nasze porady / Folie przeciwsłoneczne 

Folie przeciwsłoneczne

Folie przeciwsłoneczne - co warto wiedzieć?

Folie przeciwsłoneczne - co warto wiedzieć?

Słońce poprawia samopoczucie, jest źródłem witaminy D i wiąże się z wieloma innymi korzyściami. Jednak potrafi także skutecznie uprzykrzyć życie. Popularnymi zabezpieczeniami przed promieniami słonecznymi są różne zasłony czy rolety. Jednak warto także zwrócić uwagę na różnego typu folie przeciwsłoneczne. Produkty tego typu są bardzo wytrzymałe i wyróżniają się skutecznym działaniem.

Czym są folie przeciwsłoneczne do wnętrz?

Folie przeciwsłoneczne to produkty, które w bardzo prosty sposób pozwalają obniżyć temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach i zredukować nadmierną ilość promieni słonecznych. Warto także wspomnieć, że folię tego typu pozwalają zmniejszyć straty ciepła. Dzięki jej zastosowaniu można przez cały rok utrzymać optymalną temperaturę, a także zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Folie okienne mogą zmniejszyć temperaturę o około 8 stopni. Dzięki temu można je spokojnie porównać z klimatyzacją, która jednak jest bardziej szkodliwa. Warto zaznaczyć, że folie okienne chroniące przed słońcem dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych oraz w różnym stopniu przyciemnienia. Dlatego, każdy może wybrać idealne rozwiązanie dla siebie.  Folie dodatkowo mogą poprawić estetykę wnętrz – bardzo dobrze prezentują się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Zapewniają one poczucie intymności osobom, które przebywają w środku, ponieważ dzięki nim osoby przechadzające się pod oknami nie widzą co się dzieje w środku.

Folie przeciwsłoneczne - rodzaje

Folie przeciwsłoneczne dostępne są w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to folia zewnętrzna, którą przykleja się od zewnętrznej strony okna. Można ją stosować na każdym typie oszklenia. Jej główna cecha to odporność na działanie warunków atmosferycznych, a także różne uszkodzenia mechaniczne. Drugi rodzaj to folie wewnętrzne. Są one bardziej nowoczesne i świetnie sprawdzają się przez cały rok. Odbijają one promienie słoneczne, dzięki czemu we wnętrz planuje idealna temperatura, a pomieszczenia są idealnie doświetlone.

Folie przeciwsłoneczne
Folie przeciwsłoneczne

Folie przeciwsłoneczne - zalety

Folie przeciwsłoneczne mają bardzo dużo zalet. Przede zapewniają bardzo efektowną ochronę cieplną. Redukują one nagrzewanie się pomieszczeń nawet do 86%. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji. Kolejną zaletą jest skuteczne zabezpieczenie przed działaniem szkodliwych promieni UV. Jest to bardzo ważne zarówno dla zdrowia i bezpieczeństwa osób przebywających w pomieszczeniach, a także dla różnych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniach, które pod wpływem promieni słonecznych mogą blaknąć i tracić kolor.

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę jest skuteczna redukcja efektów związanych z oślepianiem. Jak wspomniano wcześniej folia odbija światło słoneczne, co m.in. pozwala komfortowo oglądać obraz na monitorze. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjny efekt wizualny. W brew powszechnej opinii prezentuje się ona bardzo ciekawie i interesująco.

Gdzie zamówić folie przeciwsłoneczne?

Folie przeciwsłoneczne to niezwykle praktyczne i użyteczne produkty, dzięki którym można zatrzymać promienie słoneczne i przyciemnić wnętrza. Ich działanie jest bardzo skuteczne. Warto zdecydować się na ich zakup, aby poprawić komfort przebywania w pomieszczeniach, a także obniżyć temperaturę, a co za tym idzie zaoszczędzicie na klimatyzacji. Folie przeciwsłoneczne świetnie sprawdzają się także zimą – dzięki nim budynki są bardziej szczelne. Produkty te są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, a także mają różny stopień zaciemnienia, dzięki temu każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie.

Chciałbyś zastosować folie przeciwsłoneczne dla siebie lub swojej firmy? Zadzwoń pod nr: +48 698 741 084 lub napis na adres: biuro@designpol.com